Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wałek z krzywką na obwodzie
Cześć,
mam do narysowania wałek z krzywką po obwodzie jak na załączonych zdjęciach. Krzywka ma po całym obwodzie tą samą głębokość i współpracuje z toczącą się w niej kulką. Kiedyś w Inventorze wykonywałem podobną krzywkę za pomocą wyciągnięcia profilu po ścieżce 3D. Do narysowania samej ścieżki 3D była opcja w której zaznaczało się punkt końcowy i początkowy oraz łuk, który definiował promień po jaki ma być zagięta ścieżka 3D. W T-flexie chciałem wykonać to analogicznie ale jestem w stanie wykonać jedynie linię prostą łączącą dwa punkty w przestrzeni przy pomocy narzędzia Ścieżka 3D. Nie mogę doszukać się opcji, która umożliwi mi poprowadzenie po łuku linii łączącej dwa punkty.
Próbowałem również wykonać taką linię rysując na walcowej płaszczyźnie pracy, ale nie mogę znaleźć sposobu na rzutowanie punktów narysowanych w przestrzeni 3D, które wyznaczą mi początek i koniec ścieżki.

Moje pytania są następujące:
1. Czy korzystając z funkcji Ścieżka 3D można wykonać taką krzywą w przestrzeni?
2. Czy jest może jakaś inna funkcja, która pozwoli na bezpośrednie wykonanie takiego kształtu?
3. Czy jest możliwość rzutowania elementów bryły 3D na walcową płaszczyznę pracy?

Pozdrawiam

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości